W naszym księgozbiorze znajdują się pozycje, z których mogą skorzystać rodzice. Mogą stanowić pomoc w trudnym procesie wychowania swoich dzieci.

Biblioteka szczególnie poleca:

• ”Jak mówić żeby dzieci nas słuchały…..”A. Faber

• „Odnaleźć drogę do dziecka” T. Śliwińskiej

• „Szczęśliwe dzieci, czyli udane dzieciństwo” P. Paulinga

• „Nadpobudliwość psychoruchowa u dzieci” T.Wolańczyk

•  „Jak zrozumieć swoje dziecko?” prof.T. Gałkowskigo

W zbiorach naszej biblioteki znajduje się kilka pozycji, które szczególnie się nadają do wspólnego czytania z rodzicami. Tematyka opowiadań i sposób jej przedstawienia mają charakter terapeutyczny. Rodzic po przeczytaniu z dzieckiem danego opowiadania może z min porozmawiać o jego uczuciach .W pozycjach tych poruszone są bardzo ważne problemy dotyczące m.in.:

-tolerancji

-zachowań, które mogą stwarzać zagrożenie zdrowia i życia

-„złego dotyku”

-życia i umierania

-interpretacji znaczenia niektórych powiedzeń

-zachowań ekologicznych.

Rodzic może poprosić swoje dziecko, aby wypożyczyło książkę z zaproponowanej przez bibliotekarza listy i wspólnie za swoim dzieckiem ją przeczytać. Nie trzeba wyjaśniać jak ważne i cenne dla rozwoju emocjonalnego dziecka są takie wspólnie spędzone chwile.

LISTA WARTOŚCIOWYCH KSIĄŻEK

• BEZPIECZNA BAJKA- praca zbiorowa