WARTOŚĆ  KSIĄŻEK

18 POWODÓW -

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI?

1.   KSIĄŻKA POMAGA NAM ROZWIJAĆ JĘZYK I SŁOWNICTWO.

2.   KSIĄŻKA ROZWIJA MYŚLENIE. ROZSZERZA NASZĄ ŚWIADOMOŚĆ.

3.   KSIĄŻKA POBUDZA FANTAZJĘ.

4.   KSIĄŻKA DOSTARCZA NAM WIEDZY O INNYCH KRAJACH I KULTURACH, O PRZYRODZIE, TECHNICE, HISTORII.

5.   KSIĄŻKA ROZWIJA NASZE UCZUCIA I ZDOLNOŚĆ DO EMPATII. WYRABIA W NAS UMIEJĘTNOŚĆ WCZUWANIA SIĘ W CZYJĄŚ SYTUACJĘ.

6.    KSIĄŻKA DODAJE SIŁ I ZAPAŁU.DOSTARCZA NAM ROZRYWKI I EMOCJI

7.    KSIĄŻKA MOŻE STAWIAĆ PYTANIA, KTÓRE ANGAŻUJĄ I POBUDZAJĄ DO DALSZYCH PRZEMYŚLEŃ.

8.   KSIĄŻKA UCZY NAS ETYKI, SKŁANIA DO NAMYSŁU NAD TYM CO SŁUSZNE, A CO NIE, CO DOBRE, A CO ZŁE.

9.   KSIĄŻKA MOŻE WYTŁUMACZYĆ RZECZYWISTOŚĆ I POMÓC W ZROZUMIENIU ZALEŻNOŚCI.

10. KSIĄŻKA  MOŻE UDOWODNIĆ, ŻE CZĘSTO PYTANIE MA WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ ODPOWIEDŹ, ŻE NA PROBLEM DA SIĘ SPOJRZEĆ Z RÓŻNYCH STRON. MOŻE PODPOWIEDZIEĆ INNE SPOSOBY ROZWIĄZANIA KONFLIKTÓW NIŻ PRZEMOC.

11. KSIĄŻKA POMAGA NAM ZROZUMIEĆ SIEBIE. ODKRYĆ, ŻE SĄ INNI, KTÓRZY MYŚLĄ JAK MY, ŻE MAMY PRAWO DO SWOICH UCZUĆ I REAKCJI, UMACNIA POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI.

12. KSIĄŻKA POMAGA NAM ZROZUMIEĆ INNYCH. BUDUJE TOLERANCJĘ DLA INNYCH KULTUR I ZAPOBIEGA UPRZEDZENIOM.

13. ŁATWO WZIĄĆ JĄ ZE SOBĄ I CZYTAĆ GDZIEKOLWIEK. Z BIBLIOTEKI MOŻNA WYPOŻYCZYĆ JĄ ZA DARMO I NIE TRZEBA PODŁĄCZAĆ DO PRĄDU.

14. KSIĄŻKA JEST CZĘŚCIĄ NASZEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO. DZIĘKI NIEJ MAMY WSPÓLNE DOŚWIADCZENIA I PUNKTY ODNIESIENIA.

15. DOBRA KSIĄŻKA, KTÓRĄ MOŻNA CZYTAĆ DZIECIOM NA GŁOS PRZYNOSI RADOŚĆ DZIECIOM I DOROSŁYM. BUDUJE POMOST MIĘDZY POKOLENIAMI.

16. KSIĄŻKA TO PIERWSZE SPOTKANIE Z LITERATURĄ – NIEOGRANICZONYM ŚWIATEM, Z  KTÓREGO CZERPIEMY PRZEZ CAŁE ŻYCIE.

17. CZYTANIE KSIĄŻEK WZBOGACA SŁOWNICTWO, STYMULUJE ROZWÓJ JĘZYKA ORAZ UCZY PRECYZYJNIE WYRAŻAĆ WŁASNE MYŚLI.

18. KOLEJNA ZALETA KSIĄŻKI?...MOŻNA W NIEJ NP. ZASUSZYĆ CZTEROLISTNĄ KONICZYNKĘ;-)

Nasza Szkoła należy do programu:

Mądra Szkoła Czyta Dzieciom

to nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, tym razem adresowana do szkół.
Jej celem jest zachęcenie dyrekcji szkół
i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom
dla przyjemności do programu zajęć.

więcej informacji na stronie: