Program MLEKO Z KLASĄ w naszej szkole jest realizowany od 2007 roku.

Uczniowie naszej szkoły codziennie dostają bezpłatnie kartonik (250 ml) białego lub za bardzo drobną opłatą -  czekoladowego, truskawkowego, karmelowego  bądź waniliowego mleka

„Mleko z klasą” to wspólna inicjatywa polskich producentów mleka, Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka oraz firmy Tetra Pak, mająca na celu stworzenie zdrowego nawyku codziennego picia mleka przez dzieci w Polsce. Inicjatywa „Mleko z klasą” wspiera program dopłat unijnych do mleka szkolnego za, który odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego, wykracza jednak poza jego ramy pod względem zakresu działań.

Znaczenie mleka w diecie dzieci

Mleko krowie zawiera najlepiej przyswajalny wapń i białko. W okresie intensywnego wzrostu to właśnie tych dwóch składników mały człowiek potrzebuje najwięcej. Wapń buduje kości oraz zęby i utrzymuje je w dobrej kondycji.

Jak pomóc dziecku polubić mleko?

Nie wszystkie dzieci mają ochotę na picie mleka białego. Z chęcią natomiast spożywają mleczka smakowe – truskawkowe, karmelowe, waniliowe czy czekoladowe.

Możemy je kupić gotowe w sklepie, postarać się, aby takie mleko dziecko mogło pić w szkole lub przygotować domowym sposobem podobne w smaku mleczne koktajle – z dodatkiem owoców (truskawki, maliny), soku lub wanilii czy kakao.

Więcej informacji na stronie: