Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015, swoje drzwi dla dzieci w wieku przedszkolnym otworzył nowo powstały Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie z filią w Mnikowie.

Oddział Przedszkolny funkcjonuje w zmodernizowanej, pięknie wyremontowanej części szkoły. Do realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych posiadamy dwie kolorowe, starannie wyposażone sale. Dzieci mają możliwość korzystania z bardzo dobrze wyposażonej sali gimnastycznej, boiska i placu zabaw. Teren wokół przedszkola doskonale nadaje się na spacery po najbliższej okolicy. Zapewniamy dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb warunkach w godzinach od 7:00-17:00.

Naszym priorytetem jest kształtowanie u dzieci nawyków prozdrowotnych, ponieważ wierzymy, że zdrowe nawyki żywieniowe, higieniczne i aktywności ruchowej kształtowane właśnie w wieku przedszkolnym mają najbardziej trwały charakter. Oferujemy  smaczne i zdrowe posiłki które są z ogromną starannością przygotowane przez zewnętrzną firmę współpracującą z przedszkolem.

Pragniemy, by nasze przedszkole było miejscem, gdzie każde dziecko czuje się ważne, akceptowane i bezpieczne. Miejscem, gdzie oprócz zdobywania wiedzy, kształtuje się charakter młodego człowieka, dlatego też naszym celem jest wdrażanie dzieci do zachowań społecznie akceptowanych opartych na wartościach takich jak : miłość, dobro i szacunek. Pragniemy nauczyć dzieci wiary we własne możliwości, rozwijać w nich optymizm i poczucie własnej wartości. Dokładamy wszelkich starań, aby rozbudzić w dziecku ciekawość świata i ludzi, wyzwolić jego kreatywność i wyobraźnię