W ramach zajęć przedszkolnych nasze przedszkole oferuje dzieciom następujące formy aktywizacji:

 • RYTMIKA
  Muzyka mocno wpływa na każdego człowieka, a najintensywniej na dzieci, dlatego tak ważne jest, aby miały z nią kontakt od lat najmłodszych. W czasie ćwiczeń rytmicznych dokonuje się ,,... przetwarzanie odbioru wrażeń słuchowych na ruch i gest ciała, ponieważ ruch i rytm muzyczny są przedłużeniem rytmu biologicznego człowieka''. Ćwiczenia rytmiczne stwarzają taką możliwość, stopniowo uczą umiejętności wypowiadania się, otwierania własnej osobowości. Zajęcia prowadzone według metody Emila Jaques – Dalcroze’a i Carla Orffa pozwalają przedszkolakom doświadczyć i poznać tajniki muzycznego świata poprzez zabawę, taniec, grę na instrumentach oraz śpiewanie piosenek zapraszamy do galerii.
        
 • JĘZYK ANGIELSKI

  Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu ma na celu przede wszystkim  stworzenie atmosfery zabawy.
  Dzieci w wieku przedszkolnym mają empiryczne podejście do świata, poznają go wszystkimi zmysłami, poszerzają swoją wiedzę i umiejętności głównie poprzez działanie.
  Zabawy z/ w języku angielskim to okazja do poznawania i przyswajania języka podczas aktywnego badania świata w formie zabawy.

  Zabawy z językiem angielskim wspomagają rozwój kompetencji komunikacyjnej dziecka, wdrażają Dziecko do pracy w grupie, rozwijają wrażliwość Dziecka oraz jego zdolności twórcze, a także umacniają jego wiarę we własne siły i w możliwość wyrażania siebie w inny sposób. Zajęcia prowadzone są zarówno w grupie 5 latków jak i 3 latków
  zapraszamy do galerii


 • ZABAWY LOGOPEDYCZNE
  Zabawy logopedyczne to zabawy stymulujące rozwój mowy małego człowieka. W trakcie zabaw wykonujemy ćwiczenia słuchowe, oddechowe, ćwiczenia usprawniające motorykę narządów artykulacyjnych – warg, języka, policzków i podniebienia miękkiego
  zapraszamy do galerii.

Przedszkole oferuje również zajęcia dodatkowe, odpłatne:

 • SZACHY
  Dzieci w naszym przedszkolu mają możliwość uczestniczenia w zajęciach szachowych prowadzonych przez pana Pawła Latoszka.
  Według psychologów szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Nauczanie szachów w szkołach może wszechstronnie wpływać na rozwój uczniów. Dzieci grające w szachy doskonalą swój umysł, pomimo, iż traktują je przede wszystkim jako zabawę. Szachy mogą wpływać na rozwój psychiczny i intelektualny dziecka.

 • TANIEC
  Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu są prowadzone przez pana Sławomira Turskiego - wykwalifikowanego instruktora tańca, tancerza Najwyższej Międzynarodowej Klasy Tanecznej „S”, uczestnika jubileuszowej 10. edycji „Tańca z gwiazdami”.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie

Realizacja: Superszkolna.pl

 • TWORZYMY KOMPETENTNY, ŻYCZLIWY I SPRAWIEDLIWY ZESPÓŁ NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I RODZICÓW. KAŻDEGO DNIA Z RADOŚCIĄ ZBLIŻAMY SIĘ DO IDEAŁU DOBRA, PIĘKNA I MĄDROŚCI
Zaszyfrowany adres tej strony