ZASADY PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA DZIECI

Prawidłowe żywienie należy do najważniejszych czynników środowiskowych wpływających korzystnie na stan zdrowia dziecka, jego zdolność do uczenia się, aktywność ruchową, samopoczucie i zachowania emocjonalne. Dzieci stanowią grupę ludności najbardziej wrażliwą na ujemne skutki nieprawidłowego żywienia.

W wieku przedszkolnym  szczególnie silnie ujawniają się niekorzystne zmiany w rozwoju somatycznym, spowodowane niedoborami lub wadliwie zbilansowanym żywieniem. Współczesne badania wskazują, iż sposób żywienia w okresie dzieciństwa wywiera istotny wpływ na stan zdrowia człowieka w wieku dojrzałym, a nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory.

Dlatego już w przedszkolu zdrowo się odżywiamy…

Poniżej podajemy piramidę żywieniową pomocną przy konstruowaniu codziennej diety dziecka.