Kolorowa Trzynastka - dzisiaj w szkole królował kolor SZARY

DZIEŃ SZROŚCI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 13.11.2015 r. odbyła się  tzw. "Kolorowa Trzynastka", zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, a kolorem (barwą pochodną), który został wylosowany był szary. Klasa VI w tym dniu  przygotowała apel właśnie o „szarym” i bardzo dobrze nas wtajemniczyła w różne ciekawostki.
  Wszyscy uczniowie (również Ci najmłodsiUśmiech) dowiedzieli się dużo nowych informacji, bo szóstoklasiści wyjaśnili nam takie pojęcia jak: szare komórki, szara godzina, szara strefa, istota szara, „rządzić się, jak szara gęś”. Poza tym dziewczyny stwierdziły, że szary jest  teraz w modzie i nie musi być nudny! Dowiedzieliśmy się również o historii szarych panów z książki „Momo”, której autorem jest Michael Ende.

Apel ten wszystkim pewnie się podobał.
Następny przygotuje klasa IV dnia 13.12.2015 r.
Oby był tak samo fajny, jak tenUśmiech.

Sebastian Soból, kl.VI

Opublikowano: 13 listopada 2015 18:12