Muzyczne Spotkanie z Filharmonią "Dziadek do orzechów"

Pierwsze Muzyczne Spotkanie z Filharmonią Krakowską w nowym, 2016 roku odbyło się w piątek 15 stycznia. Uczniowie i przedszkolaki wysłuchali bajki pod choinkę „Dziadek do orzechów” w kompozycji Piotra Czajkowskiego. To najprawdopodobniej najpopularniejsza kompozycja baletowa świata.

Jest to opowieść o dziewczynce o imieniu Klara, która za sprawą gwiazdkowej zabawki, dziadka do orzechów, wędruje przez baśniową krainę cudowności, gdzie wszystko jest możliwe, jak we śnie... Młoda publiczność wysłuchała czytanej przez narratora opowieści, która przeplatana była muzyką w wykonaniu mini orkiestry. Muzyka świetnie obrazowała treść bajki. Na scenie zaprezentowała się również baletnica, która wcieliła się w postać Wróżki Cukrowej. Pani tancerka oczarowała szczególnie dziewczynki, które w naszej szkole uczestniczą w profesjonalnych zajęciach baletowych.

Anna Soja

Opublikowano: 18 stycznia 2016 19:13

Muzyczne Spotkanie z Filharmonią "Dziadek do orzechów"