„My rodzinę dobrą mamy…” Dzień Mamy i Dzień Taty w klasie IIb

30 maja 2016 roku rodzice uczniów klasy II zostali zaproszeni na wyjątkowe spotkanie z okazji ich święta. Uczniowie rozpoczęli uroczystość od krótkiego przedstawienia kukiełkowego pt„ Kto zjadł sałatę?” Uczniowie wcielili się w postaci mieszkańców łąki, każdy mógł wypowiedzieć krótką kwestię z przedstawienia. Nie zabrakło piosenek o tematyce rodzinnej. Dzieci śpiewały o tym, że długo trzeba budować dom, ale najważniejsze to budowanie relacji i miłości w domu. Śpiewały o tym jak bardzo kochają swoją rodzinę i mimo różnych trudności wszystko dobrze się kończy. Najważniejszym momentem w domu to wspólny obiad i uśmiech. Dzieci zatańczyły również układ taneczny do piosenki Andrzeja Rosiewicza pt „Pytasz mnie” Taniec wprawił rodziców w zadumę nad pięknymi patriotycznymi słowami i w zachwyt nad wykonanym układem tanecznym. Nie zabrakło recytacji humorystycznych wierszy. Uczniowie wręczyli rodzicom prezenty wykonane z papieru hiacynty. Po części artystycznej rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek do drugiej sali, gdzie mogli wspólnie z dziećmi miło spędzić czas.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieciom jak i rodzicom .

Jolanta Grzyb

Opublikowano: 06 czerwca 2016 00:41