Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

W poniedziałek 3 kwietnia w naszej szkole została przeprowadzona szeroka akcja informacyjna nt. Autyzmu. Uczniowie każdej klasy dowiedzieli się od swoich wychowawców czym jest autyzm, jakie jego objawy  oraz  jak należy traktować osoby z tym zaburzeniem. W tym dniu odbył się także apel. Ponadto członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali ciekawą gazetkę pt. ,,Nie bądź zielony w sprawie Autyzmu,  bądź na niebiesko" oraz udekorowali szkołę niebieskimi balonami, a cała społeczność szkolna ubrana była właśnie na niebiesko.

Autystyczne dziecko nie ma choroby wypisanej na twarzy, jego zachowanie często jest odbierane jako przejaw złego wychowania, dlatego tak ważna jest nasza świadomość!

Anna Soja

Opublikowano: 03 kwietnia 2017 22:16