Warsztaty z pierwszej pomocy

      W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym zaprosiliśmy do naszej szkoły mieszkańca Cholerzyna - dr n.med. Tomasza Senderka, który przeprowadził dla uczniów  szkolenie z  zakresu udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klas I-VI. Pan Doktor najpierw przekazywał teoretyczne informacje , a potem w sposób praktyczny, z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem instruował jak przeprowadzić masaż serca i sztuczne oddychanie. Wyjaśniał uczniom, że opanowanie i przeprowadzenie tych czynności w czasie oczekiwania na przyjazd fachowej pomocy ratuje życie. Uczniowie mieli możliwość ćwiczenia tych czynności pod czujnym okiem fachowca. Na koniec każdy uczestnik zaliczał szkolenie, odpowiadając na pytania z  zakresu tematyki pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadowoleni. To nie koniec naszej współpracy z Doktorem. Poprosiliśmy pana Doktora jeszcze o warsztaty dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zajęcia celowo zostały zorganizowane w ostatnim dniu przed feriami zimowymi, gdyż jest to temat związany z bezpieczeństwem. Jesteśmy bardzo wdzięczni  za poświęcony nam czas i przekazanie tak ważnych wiadomości.

Dziękujemy Panie Doktorze.

W ramach współpracy z lokalnym środowiskiem planujemy kolejne spotkanie ze specjalistą  od udzielania pomocy poszkodowanym.

                                                                                           Jolanta Lipiarz

Opublikowano: 11 lutego 2018 23:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 213

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie

Realizacja: Superszkolna.pl

  • TWORZYMY KOMPETENTNY, ŻYCZLIWY I SPRAWIEDLIWY ZESPÓŁ NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I RODZICÓW. KAŻDEGO DNIA Z RADOŚCIĄ ZBLIŻAMY SIĘ DO IDEAŁU DOBRA, PIĘKNA I MĄDROŚCI
Zaszyfrowany adres tej strony