Nasza szkoła realizuje dwa projekty

Nasza szkoła od marca rozpoczyna realizację  dwóch projektów finansowanych przez Gminę Liszki w ramach oferty zadania publicznego.
Pierwszy  „Ruch to zdrowie”  adresowany dla uczniów klas I-VI, drugi „Podróże po Polsce” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Celem pierwszego jest wzmocnienie aktywności fizycznej dzieci i rozwój takich cech jak: ciekawość, otwartość, radość z przygody i zabawy. Ma spełnić również rolę wychowawczą i integrującą środowisko. Zaplanowane bowiem zostały działania popularyzujące miejsca rekreacji w Gminie Liszki, spotkania integrujące społeczność szkolną i lokalną oraz warsztaty z pasjonatami różnych rodzajów aktywności fizycznej. W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległości, dlatego to wydarzenie zostanie uczczone zorganizowanym  „Pieszym Rajdem Niepodległościowym- Dwa Kopce”. W szkole zostanie stworzony kącik „Twórczości i pasji”. Ten projekt został napisany przez panie: M. Piekiełko, E. Molińską i B. Browarnik.

Drugi Projekt również związany jest z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości. Ma na celu rozbudzenie w najmłodszych poczucia tożsamości narodowej  i zamiłowania do Ojczyzny, w sposób najbardziej dostosowany do wieku rozwojowego. Dlatego zorganizowane zostaną m. in. warsztaty taneczne, muzyczne, plastyczne a także kulinarne. Na warsztaty kulinarne zostaną zaproszone gospodynie z Cholerzyna. Zorganizowana zostanie wycieczka na Wawel a także do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa- Podziemi Rynku w Krakowie. Ważnym elementem Projektu będzie organizacja konkursu plastycznego „Polska moja Ojczyzna” dedykowanego dla dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczających do oddziałów przedszkolnych na terenie gminy. Podczas tego konkursu wychowankowie naszego przedszkola wystąpią z przedstawieniem „Podróże po Polsce”, w którym zaprezentują swoje umiejętności uzyskane dzięki udziałowi w warsztatach. Projekt został napisany przez panią A. Czajowską– Malczewską.

Bardzo dziękuję nauczycielom za pomysły i zaangażowanie oraz życzę sukcesów i satysfakcji podczas  realizacji projektów.

Jolanta Lipiarz

Opublikowano: 07 marca 2018 19:14