NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

5 marca 2018 r. nasi uczniowie z klas 4, 5 i 6  wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanym przez IPN  i  Kuratorium Oświaty w Krakowie. Najpierw dzieci wysłuchały prelekcji historyka z krakowskiego oddziału IPN, potem oglądnęły film dokumentalny „Więzy krwi”, który  opowiada o żołnierzach ze zgrupowania Narodowych Sił Zbrojnych mjr Henryka Flamego „Bartka”. O heroicznej walce i tragicznym losie patriotów. Byli młodzi. Nie pogodzili się z komunistycznym bezprawiem. Poszli w góry, by z bronią w ręku walczyć o wolną Polskę.

Dla nas wszystkich uczestniczących była to niepowtarzalna lekcja historii.

E Molińska

Opublikowano: 12 marca 2018 20:55