„100 lat Niepodległej Polski” – uroczyste obchody w naszej szkole

W piątek, 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 11:11 uczniowie oraz dzieci z przedszkola wraz z panią dyrektor i nauczycielami odśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, biorąc udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” (zapraszamy do obejrzenia filmu). Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” nastąpiła część artystyczna uroczystości. Uczniowie z klas IV-VII, pod czujnym okiem p. M. Polak i p. M. Piekiełko, przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Uroczystość wzbogaciły pięknie tańce i piosenki o Polsce w wykonaniu dzieci z przedszkola.

Na zakończenie, przy akompaniamencie Piotra Fryca z kl. VI oraz Mateusza Bereźnickiego z kl. VII, cała społeczność szkolna zaśpiewała kilka znanych pieśni patriotycznych.

W tym dniu odbyło się również rozdanie nagród w konkursie poetyckim „Z miłości do Niepodległej” oraz w konkursie fotograficznym „Wszystko to Polska”.

Opublikowano: 10 listopada 2018 14:10

"100 LAT NIEPODLEGŁEJ" w naszej szkole.