Wycieczka do drukarni

4 kwietnia, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, uczniowie klasy 1 i 2 odwiedzili Drukarnię Skleniarz w Krakowie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z procesem powstawania książki oraz pracą drukarza. Uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne. Ilość urządzeń drukarskich oraz wielkość hali fabrycznej zrobiła na nich ogromne wrażenie. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści jednego z pracowników, który oprowadzał nas po drukarni. Dzieci bacznie obserwowały proces drukowania poszczególnych stron książki, rozcinania papieru oraz składania i sortowania. Widziały jak zszywane są książki i jak przygotowuje się twardą oprawę dla nich.

Na koniec wycieczki czekała nas miła niespodzianka. Każdy z uczniów na pamiątkę wizyty w drukarni otrzymał wspaniały upominek w postaci książki. Nasza szkolna biblioteka również została obdarowana pięknymi książkami, które z pewnością wzbogacą nasz księgozbiór.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Dorocie – mamie Zosi z klasy 2, dzięki której mieliśmy możliwość zwiedzania drukarni.
Było to dla nas nowe, ale niezwykle cenne doświadczenie. 

 M. Piekiełko

Opublikowano: 05 kwietnia 2019 18:36

Kategoria: Aktualności

Wycieczka do drukarni

Wyświetleń: 297

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie

Realizacja: Superszkolna.pl

  • TWORZYMY KOMPETENTNY, ŻYCZLIWY I SPRAWIEDLIWY ZESPÓŁ NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I RODZICÓW. KAŻDEGO DNIA Z RADOŚCIĄ ZBLIŻAMY SIĘ DO IDEAŁU DOBRA, PIĘKNA I MĄDROŚCI
Zaszyfrowany adres tej strony