Dzień Dyni 2013

Dnia 7 listopada w naszej szkole odbył się po raz pierwszy DZIEŃ DYNI.

Z tą ciekawą inicjatywą wyszedł nasz  Samorząd Szkolny. Wszystkie klasy, począwszy od najmłodszej ,,zerówki”, aż do najstarszej  klasy VI wspaniale przygotowały się do szkolnego święta. Uczniowie wykazali się w wielu dyscyplinach: przygotowując rzeźby z dyni, rysunki przedstawiające dynię wykonującą ludzkie czynności, tworząc piękne dekoracje o tematyce ,,dyniowej” oraz sporządzając szczegółowy opis dyni. Widownia usłyszała także wiersze samodzielnie ułożone przez klasowych poetów!

Klasa IV przygotowała dodatkowo ucztę niespodziankę. Asia Kopeć upiekła pyszne, kolorowe babeczki, natomiast uczniowie z klasy V przynieśli dżemiki.

W zorganizowanym konkursie w kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa II, z kolei wśród klas starszych I miejsce zajęła klasa IV.

Klasa V może pochwalić się najlepiej zaśpiewaną piosenką w języku angielskim.

Tego dnia, wszyscy uczniowie otrzymali słodkie nagrody za godne pochwały zaangażowanie w konkursie.

,,Dzień dyni” w naszej szkole był dobrą okazją do współpracy koleżeńskiej, szansą do zaprezentowania swoich zdolności, a także promowaniem polskich wartości!.

Anna Soja

A tak wspominają uczniowie

07.11.2013 r. w naszej Szkole odbył się Dzień Dyni (nie Halloween;)).

Uczniowie wszystkich klas zrobili piękne rzeźby z dyni, rysunki dyni wykonującej ludzkie czynności, oraz przygotowali opisy dyni i własne wierszyki o dyni.

Każda praca była nagradzana punktami. Niektóre klasy zaśpiewały także wybraną piosenkę w języku angielskim, za wykonanie której  była dodatkowa nagroda.
Dlaczego po angielsku?
Ponieważ ten dzień był również promowaniem języka angielskiego :)
Całą imprezę prowadzili uczniowie z Samorządu Szkolnego: Zosia Krzciuk, Weronika Kopeć i Krzysiek Dziedzic, wraz z opiekunem samorządu, panią Małgorzatą Brygider.

W składzie jury byli nauczyciele: p. Jan Korpak, p. Monika Małopolska a także pani pedagog Anna Soja. Całość ogólnie wyszła  fajnie [usmiech].

Koleżanka z klasy IV, Asia Kopeć, przygotowała dla nas pyszne, czekoladowe babeczki. Dziękujemy Ci Asiu! ;)

Dominika Suchan kl. V

Opublikowano: 10 listopada 2013 18:45