Wycieczka klas IV-VI do Tyńca

Dnia 14 listopada panie Ewa Molińska, Monika Małopolska, Urszula Jarosz i Jolanta Majka zabrały klasy IV-VI na szkolną wycieczkę do Klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Tam uczniowie podzieleni na dwie grupy poznali historię benedyktynów, zwiedzili kościół, poznali układ budynków klasztoru, odwiedzili piwnice, gdzie znajdowały się: kolumny, mapy, pateny i kielichy. Po klasztorze oprowadzał nas młody zakonnik, który bardzo interesująco opowiadał. Dla utrwalenia wiadomości i pobudzenia ciekawości uczniowie rozwiązywali przygotowane wcześniej zadania. Druga lekcja poświęcona była dziejom książki i pisania. Na zakończenie uczniowie wraz z nauczycielami mogli wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi - pisali gęsim piórem. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w zajęciach i poznanie osobliwości benedektyńskiego klasztoru.

Monika Małopolska

Opublikowano: 15 listopada 2013 22:15