Bezpieczeństwo na drodze do szkoły:

1. Największe natężenie ruchu jest od 7.45. Jeśli ktoś może- warto przyjechać kilka minut wcześniej.

2. Rodzice są  najważniejszym wzorem poruszania się w ruchu drogowym  dla dzieci-dlatego zawsze przechodzimy  po przejściu dla pieszych i poruszamy się lewą stroną drogi, w ten sposób uczymy  swoje dzieci.

3. Stosujemy się  ściśle do poleceń  kierującego ruchem Pracownika, który został przeszkolony w Wydziale ruchu Drogowego w Krakowie.

4. Dojazd rowerem  po drodze dozwolony jest tylko dla dzieci posiadających kartę rowerową. Poniżej 7 roku życia dziecko może poruszać się na rowerze jadąc z rodzicem po chodniku- każdy na swoim rowerze.

5. W naszej uliczce jest bardzo ciasno,  piesi poruszają się lewą stroną drogi z zachowaniem dużej ostrożności, a pojazdy wolno zważając na wzmożony ruch dzieci.

6. O zmroku wszyscy  obowiązkowo nosimy odblaski.

7. Szczegółowe informacje na temat poruszania się na rowerze w ruchu drogowym  znajdują się na prezentacji poniżej oraz stronie:

Opublikowano: 24 września 2015 18:59

Kategoria: Ogłoszenia