Przestawienie teatralne pt. "Wyjatkowy Gość"

W piątek dnia 18 marca w naszej szkole zagości teatr Bajka z pięknym przedstawieniem p.t "Wyjątkowy Gość"

Bilety zafundowali  Dziadkowie i Babcie, którzy dla Swoich  Wnuczek i Wnuków  zorganizowali składkę w dniu  Swojego Święta.

Przedstawienie oparte na wartościach chrześcijańskich, opracowane na podstawie opowiadania Zofii Kossak. Jest to niepowtarzalna lekcja dobroci i gościnności a potępiająca egoizm i zazdrość. Trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole i każdy może z niego ukroić tyle, ile potrzebuje ... (z myśli świętego Brata Alberta).

Akcja rozgrywa się w domu biednego Szewca, w domu bogatego Młynarza oraz na drodze przy kapliczce.

Bohaterowie bajki

W bajce występuje 11 postaci:

Szewc, Żona Szewca, Młynarz, Żona Młynarza, Posterunkowy, Biedny Wędrowiec, Sierota, Sprzedawca guzików oraz Jezus z kapliczki, Diabeł i Bieda Piszcząca.

Spektakl zawiera: 3 odsłony
Czas trwania przedstawienia: 40 min.

Opublikowano: 16 marca 2016 22:25

Kategoria: Ogłoszenia